58th NYSV reenacting group

Pełna wersja: 12.08.2018 Tomaszów Mazowiecki RKKA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Impreza za kilka dni, znów będziemy pomagali innym okryć się chwałą. Do zobaczenia w polu.
Do zobaczenia w niedzielę. Pozdrawiam
Było całkiem dobrze. Ładne miejsce i duży rozmach jak na mimo wszystko skromne miejsce. Dwie potyczki i to rozbudowane.
Fajnie było się z Wami spotkać po długiej przerwie. Reko, pomimo rejterady naszych "przeciwników" w drugiej odsłonie, uważam za bardzo udane. Już czekam na następny Tomaszów, tym razem... Lubelski:-)


W tej drugiej odsłonie to chyba nawet udało nam się zagrać tych ,,dobrych'' Rosjan już.
"Dobrych" ? Hehehe. Niemieccy agresorzy gonili sowieckich agresorów z polskich ziem Smile
(14-08-2018 10:19 )Blue Savage napisał(a): [ -> ]"Dobrych" ? Hehehe. Niemieccy agresorzy gonili sowieckich agresorów z polskich ziem Smile

Wedle alianckiej propagandy od momentu ataku Hitlera na ZSSR, Stalin był już nie krwawym katem, ale dobrym, kochanym i poczciwym "Uncle Joe", który walczył z złym Hitlerem.

Sam filmik zacny Smile. Ciekawe czy będzie relacja z drugiej inscenizacji?
Hej wygrzebałem jeszcze coś takiego:

http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl...id,tm.html

A o samym pikniku było nawet w TV:

https://lodz.tvp.pl/38483452/piknik-mili...eki-pilicy

Szkoda, że nie pokazali samej rekonstrukcji Sad.
Hej,

Miło było zobaczyć Wasze radzieckie gęby ;-) Pierwszy raz widziałem w akcji Waszą drużynę - robiło to wrażenie. Szkoda jednak, że amunicja tak bardzo ograniczona, no i te ograniczenia dotyczące broni... W każdym razie okiem obserwatora wyglądaliście bardzo profesjonalnie, a druga potyczka mimo, iż nie tak miało to wyglądać to wyszła nawet lepiej niż pierwsza.

Pozdrowionka
Janek
Hej, właśnie ukazała się godzinna relacja z pikniku, wraz z drugą inscenizacją i zdjęciami Smile

Od 30 minuty jest pokaz zdjęć, epickie a po nim druga inscenizacja Smile

https://youtu.be/zhMDaaKvLYE

Edit: Coś się pochrzaniło i nie mogę wstawić linku, tak, aby film szedł od początku.
Niezłe połączenie wyszło tych dwóch rekonstrukcji w całość.
Było super w Tomaszowie Mazowieckim. Byłem tam już po raz drugi. Pierwszy raz jako Carski sałdat biliśmy się z powstańcami styczniowymi. Za drugim razem 12.08 teren był o niebo mniej wyboisty i bez bruzd po czołgowych gąsienicach. Niesamowite przeżycie dla mnie, a spotkanie z Wami wszystkimi też nie zapomniane. Teraz czekam na Tomaszów Lubelski.

(14-08-2018 10:19 )Blue Savage napisał(a): [ -> ]"Dobrych" ? Hehehe. Niemieccy agresorzy gonili sowieckich agresorów z polskich ziem Smile

A tak w 1941 Niemcy gonili sowietów z polskich ziem na rosyjskie, a w 1944 sowieci gonili Niemców z polskich ziem na niemiecki i tak w koło macieju Big Grin
Mimo wszystko nie stawiałbym równości miedzy Rosjanami ,a Niemcami.
Tu nie chodzi o stawianie równości czy nie równości pomiędzy tymi dwoma totalitaryzmami. W I WS tereny Polski były polem bitwy i w II WS również. Oba totalitaryzmy tępiły wszystko co Polskie.
Za to wszystko Polska ludność ponosiła straty materialne, moralne i ludzkie.
Tyle że Niemcy chcieli nas wymordować ,a Rosjanie wykorzystać to pewna różnica. Dlatego stawianie równości między nimi jest niesprawiedliwe. Większość Polaków po wejściu Rosjan 1944 odczuli ulgę, bo wiedzieli, że ich życiu już nic nie zagraża. Myślę, że skala mordów ,zniszczeń, jakie dokonali Niemcy ,a Rosjanie wynosi 10:2.Ale na pewno nie jest taka sama.

Niemcy wszystko przyjęli na klatę już dawno natomiast Rosjanie nie i pewnie ten temat dla nas jest bardziej świeży.
Nie zapominajmy też, że Niemcy wybrali Hitlera w głosowaniu, a Rosjanie nie. Los przeciętnych Rosjan był bardzo podobny do Polaków. Niemcy byli natomiast dla Polaków ,,Panami.''
Z tego co czytałem, dla nas Polaków i Niemcy i Rosjanie byli zagrożeniem. W mordowaniu Polaków ani jedni ani drudzy niczym się nie różnili, ale tak jak napisałeś Niemcy się do tego przyznali a Rosjanie nie i sadzę, że nigdy się do tego nie przyznają. Mord Polaków w 1940 to był odwet za wojnę 1919-20. Wywózki Polaków z ziem wschodnich były na masową skalę realizowane a i mordowanie Polskiej ludności cywilnej też było na porządku dziennym.

W 1944 jak Rosjanie weszli na ziemie polskie to dopiero zaczęły się gwałty na polskich kobietach a i mężczyźni też byli rozstrzeliwani. W LWP również było mnóstwo Rosjan, choć o polsko brzmiących nazwiskach a i niszczenie Polaków poprzez wysyłanie ich na pewną śmierć w mundurach LWP było na porządku dziennym (pomoc LWP w Powstaniu Warszawskim 1944). U Niemca wciągnięci w kamasze Polacy z ziem włączonych do III Rzeszy byli wysyłani na wszystkie fronty - począwszy od Afryki, po Włochy, Francję czy Holandię a nie zapominajmy o Rosji.

Co do losu przeciętnych Rosjan to był podobny do Polaków lub nawet gorszy. Wszyscy ranni Rosjanie w IIWS (kaleki) zostali przez władze radziecką sprawnie i po cichu osunięci z miast i wywiezieni na wyspę, gdzie z głodu pomarli, ale w miastach już nie straszyli prosząc o kawałek chleba. Pamiętaj, że jak Ruski dostał się do niewoli niemieckiej to mógł nie wracać. Polacy wracający z zachodu do Polski też byli traktowani jak zdrajcy. To co spotkało Polaków, również i spotkało Estończyków, Łotyszów i Litwinów. Z tą różnicą, że my dostaliśmy swoją ziemie, która była nadzorowana cały czas przez Rosjan a oni zostali włączeni do ZSRR.

Moim zdaniem wymordowanie wraz z żołnierzami wrześnie 39 Polskiej inteligencji w "Katyniu" było tym samym co robili Niemcy. Jedynie Anders się uchował. A wiesz dlaczego nie został zabity jak inni ?

Bitwa pod Lenino to kolejny przykład mordowania Polaków przez Rosjan, bo jak wytłumaczysz posłanie do walki nie wyszkolonych do końca żołnierzy oraz skrócenie nawały artyleryjskiej przez Rosjan tak aby dać Niemcom czas na powrót do okopów i przygotowanie się na atak Polaków.
Przekierowanie