58th NYSV reenacting group

Pełna wersja: 2019 Kalendarz Imprez
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

30 maja -2 czerwca - Walldürn (ACW)
Nie odpuszczę.
Otrzymaliśmy zapytanie czy interesuje nas impreza w Niemczech w 31535 Luttmersen w terminie 20-23 czerwca ?
Czy to jest kolejna, inna impreza niż te organizowane w Kulsheim i Waldurn?
A jeśli jest to inna impreza to co z tymi dwiema wyżej wymienionymi imprezami?
Pytam, bo jeśli w Niemczech w maju i w czerwcu będą dwie duże imprezy to nie wiem czy będą możliwości czasowe do uczestniczeniu w obu.
Ja może byłbym chętny, ale sam niczego nie zwojuję.
Czekam na więcej info i Wasze opinie
Jeśli Waldurn jest 30.05-02.06 To trzeba jechać.
Co do innych imprez ACW w czerwcu.U mnie może być problem Huh
Czy duża, tego mi nie wiadomo. Musimy jeszcze pogodzić z tym Zelezne.
Panowie, zaplanujmy imprezy ACW na 2019 rok, pewne są jak narazie dwie-trzy imprezy, tj.:
- 22-24 marca - zjazd 14-stki;
- 30 maja - 2 czerwca - Walldürn - Niemcy;
- 25 - 28 lipca - Giżyn;
Jak wiemy imprezy na Słowacji nie ma, a Železne (Czechy) wypada w tym samym czasie co Walldürn, więc wybór jest oczywisty - podpowiem: wyjazd do Walldürn.Big Grin
Pytań mam dwa:
- czy bierzemy pod uwagę udział w jakiejkolwiek imprezie multiepokowej, jako 58th NYSV, tak by móc zainteresować nowych "rekrutów"?
- czy macie jakieś sugestie co do udziału w innych, niewymienionych przeze mnie imprezach?
Nie pomijajcie tego tematu, tak byśmy mogli wspólnie zaplanować kalendarz imprez na 2019 rok.
Czekam na Wasze uwagi.
Powinniśmy odwiedzić jakąś imprezę na Słowacji lub w Czechach. Pisałem już o tym wcześniej, by umówić się z rebeliantami, aby jedna grupa np. my przynajmniej raz w roku jechała do Czech, a oni do Słowacji. Najlepiej, gdybyśmy mogli jeździć razem, ale niestety często jest tak, iż terminy są zbieżne z innymi naszymi wyjazdami rekonstrukcyjnymi. Nasza obecność w tych dwóch krajach mogłaby zapewnić nam większą frekwencję w Giżynie.
Masz rację Rem, ale:
- imprezy na Słowacj w Bzincach już nie będzie, bo z tego co wiemy nie będzie już organizowana. Jeśli znasz termin innej impry, która ma być organizoeana na Słowacji, wpisz to proszę;
- impreza w Železnem jest w tym samym czasie co Walldürm, a nie mogąc się rozdwoić możemy wybrać imprezę dobrą lub lepszą. Dla mnie wybór jest oczywisty: Walldürn.
A co sądzisz o imprezie multiepokowej, mającek na celu zachęcenie nowych rekrutów? Nie jest nas wielu i nowy narybek by się przydał.
Skąd wiesz o terminie imprezy w Železnem ? Wydawało, że będzie później.
Wiem z tego, jak to było w poprzednich latach, tj. pierwszy weekend czerwca.
Może i tak być, że się nałożą.
Z multiepokowymi to nie ma szaleństwa. Grenadier prawdopodobnie tydzień przed Walldürm, Kutno tydzień przed Giżynem, Niepołomice w ten sam weekend co Mełchów.
Co do innych imprez, to nie ma jeszcze zapowiedzi na 2019.

I jeszcze REKON 15-16 czerwca. W 2019 ma być pod hasłem "20 lat obecności w NATO" Smile
Tak wygląda kalendarz u naszych południowych przyjaciół (poniżej). Bzince są. Železné pokrywa się z Waldurn.

Jarní výcvik Stonetown CZ 5.-7.4.
Hunley March Thurnenstift A 12.-14.4.
Bzince Maleník SK 10.-12.5.
Waldurn DE 30.5.-2.6.
Železné CZ 30.5-2.6
Gižyn PL 26.-28.7.
Košice SK srpen?
Uherský Brod CZ 6.-8.9.
Lipina CZ 27.-29.9
To teraz tak:
- pytanie do wszystkich - kto jest zainteresowany wyjazdem do Bzinc? To jest środek maja, niedługo przed Walldurn, więc priorytetem jest wypad do Niemiec, ale jeśli możemy być w obydwu tych miejscach, to będzie fajnie.
- pytanie do Blue - kto organizuje imprezę w Uherským Brodzie na początku września? Jeśli 26 Wisconsin, to jestem za tym by tam być.
Przyjmując powyższe nasz kalendarz ACW wyglądałby następująco:
- luty - przemarsz w Beskidzie Wyspowym- dla ochotników;
- marzec - zjazd 14'stki - całość grupy;
- maj Bzince - całość grupy;
- przełom maja- czerwca - Walldurn - całość grupy;
- czerwiec - REKON - dla ochotników;
- lipiec - Giżyn - całość grupy;
- początek września Uhersky Brod - całość grupy - do dyskusji;

W tak zwanym między czasie będą imprezy 9 Roty, co w sumie zapewni nam dużooo wrażeń.

Co Wy na to?
Ein Schuss ist ein Franzose jak to mawiają starzy Chińczycy.Jedna impreza w miesiącu.Oczywiście piszę za siebie Tongue
Skoro Bzince są blisko wyjazdu do Niemiec a Uherski Brod blisko imprezy w Tomaszowie Lubelskim.Wybór nasuwa się sam.Jadę tam gdzie wiem ze impreza będzie na odpowiednim poziomie.Big Grin
Szanowni, Koleżanko i Koledzy z naszej Grupy, w związku z kilkuletnią absencją spowodowaną długim pobytem poza krajem, w zasadzie całkowicie "wypadliśmy z obiegu" (Ja i Simon). Nasze umundurowanie, którego nie uzupełniliśmy w ostatnim okresie pochodzi z początków istnienia grupy i obecnie nie spełnia warunków uczestnictwa w liczących się imprezach. Wszelkie oporządzenie jakim dysponujemy opiera się, podobnie jak umundurowanie, na wyrobach dostępnych w owym czasie z Pakistanu. Po powrocie, kiedy latem ubiegłego roku porządkowaliśmy cały szpej przechowywany w skrzyni okazało się, że pokrowce naszym manierek i częściowo kepi... zjadły mole:-)

W związku z tym serdecznie dziękujemy Wszystkim z którymi mieliśmy przyjemność wielokrotnie stawać w niebieskim szeregu i spędzać wspólne wieczory przy ognisku. Nasza pierwsza impreza w Josefovie czy takie przedsięwzięcia jak "vlacek" budowały nasze zamiłowanie do rekonstrukcji.

Życzymy pomyślności całemu Regimentowi w klimatach ACW, jednocześnie nie żegnamy się ponieważ liczymy na spotkania w ramach projektów 9 Rota i Sałdaty (namawiamy Was też na caraków z I W.Ś. :-)
Nie widzę powodów do Waszego rozstania się z ACW. Wiadomo, że to były rebelianckie mole, specjalnie szkolone do niszczenia mienia Unii. Taka konfederacka nanotechnologia.
Ponieważ na imprezy krajowe ja jestem w oficerskim mundurze, więc mój szpej żołnierski jest wolny. Ponadto zostało szpeju po Oldzie. Zatem nie widzę problemu, abyście z niego skorzystali. Choćby jeden raz do roku Smile
Ponadto, jeśli manierka jest fachowo pogryziona, może imitować zużycie bojowe Big Grin
Charles, niepożądana działalność, nieznanego pochodzenia moli może być przyczynkiem do stopniowej wymiany sortów pakistańskich na sorty made in JuEsEj.
Najbliższy sezon mógłbyś z Simonem przejść przy wsparciu tego czym dysponuje Blue, a w tak zwanym między czasie moglibyście powoli wyposażać się w towary zza wielkiej wody.
Dlatego liczę na Was i na to, że nie ulegniecie molowym wełnożercom i nie wycofacie się z niebieskich szeregów.Big Grin
Trzymcie się
Przekierowanie