Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Richmond Depot II by WW&Co
Autor Wiadomość
Greywolf Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 85
Richmond Depot II by WW&Co
(01-12-2013 18:34 )Greywolf napisał(a):  Znalazłem świetny sklep. Jakościowo to już dwie ligi wyżej niż wszystko co jest made in Pakistan.
http://wwandcompany.com/us-items.html
Dodatkowo do wtorku jest "black friday" i jest -10% na zamówienie.
Mają jeszcze coś bardzo ciekawego, jeśli ktoś myśli o na prawdę wysokiej jakości rzeczach. Sprzedają zestawy, tzw. "kit" czyli części munduru (kurtki, spodnie itp) ale do zszycia na miejscu i w cenie poniżej 50% ceny gotowego produktu. Np RD2 shell jacket (CS) nie kosztuje 200$ a do wtorku 90$.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zamówieniem niech pisze do mnie na maila lub via fb najpóźniej do jutra wieczór (ale sygnał o zainteresowaniu poproszę wcześniej, będę wiedział żeby poczekać). Będę dla siebie zamawiał. Jeszcze są zainteresowane potencjalne 2 osoby, zatem koszty przesyłki powinny być do przełknięcia.
Tak jak pisałem w wątku o grupowych zakupach, zmierzyliśmy się z tym zamówienie. Od grudnia chodziłem koło tego jak pies koło jeża, ale w końcu poszło i mogę się pochwalić Wink

Replika kurtki mundurowej Johna Blaira Royall'a (ze zbiorów Museum of the Confederacy w Richmond). Kurtka uszyta przez jego mamę, ręcznie, z charakterystyczną brązową nicią przeszytą wzdłuż szwów (z zestawu dostarczonego przez Richmond Clothing Bureau). Szer. J.B. Royall został ranny w czasie bitwy pod Chancellorsville, co pozwoliło na zachowanie tego egzemplarza w dobrym stanie i wg typu jaki był stosowane w środkowym okresie wojny secesyjnej. W oryginale jest to kurtka z obszyciami artyleryjskimi (czerwony), jednak stanowi doskonały przykład Richmond Depot Shell Jacket 2.
Materiał: Medium gray tan jean (Family Heirloom Weavers Jean).
Całkowicie uszyta ręcznie (hand made). Czas - 8 wieczorów.
Poniżej kilka zdjęć, zewstaw (kit), kilka detali z szycia i gotowej kurtki. Pokażę na kolejnej imprezie Smile

Reasumując, można się nie bać zamówienia. Tanie nie jest, ale warto.
13-03-2014 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zack luther Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 48
RE: Richmond Depot II by WW&Co
Jestem zainteresowany zestawami (kurs)kurtka i spodnie us.
13-03-2014 23:12
Jurgen Offline
Administrator
58th NYSV

Liczba postów: 697
Mamy już potwierdzony adres w USA (sklep do Polski nie wysyła), więc niebawem zabieramy się za robienie zamówienia w tym sklepie (kwestia tygodnia).

Prawdę mówiąc to na tą jakość jest bardzo tanio. Ręcznie wykonana kurtka od dobrego krawca kosztuje w Stanach od 400 do 550 dolarów (amerykańskich).
13-03-2014 23:19
Greywolf Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 85
Dodam, że różnica między tą wersja a a'la "Pakistan fashion" Wink to ok 80-90%. W zasadzie to tylko liczba części i guzików się zgadza. No i ręczne szycie nie jest w zestawie Smile Jednak skoro mnie to pewnie i innym się powiedzie.
14-03-2014 00:02
Northern Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 110
Super sprawa Seba! Gratuluję posiadania takiego cacka, no i oczywiście samozaparcia podczas wspomnianych ośmiu wieczorów... ale to pewnie była już tylko sama przyjemność mając taki produkt w ręku.
15-03-2014 10:13
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Moje forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS