Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strzelnica
Autor Wiadomość
memento Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 60
RE: Strzelnica
W Warszawie mamy kilka strzelnicSmile
Są dwie Legii: http://www.strzelectwo-legia.pl/66_kontakt Rembertów i Łazienkowska, oraz ZKS na Bielanach: http://www.zks.waw.pl/index.php?option=c...1&Itemid=8
ZKS jest o tyle fajny, że płaci się raz (40zł chyba) a siedzi ile chce Smile
16-11-2013 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andrew
Unregistered

(16-11-2013 21:47 )memento napisał(a):  W Warszawie mamy kilka strzelnicSmile
Są dwie Legii: http://www.strzelectwo-legia.pl/66_kontakt Rembertów i Łazienkowska, oraz ZKS na Bielanach: http://www.zks.waw.pl/index.php?option=c...1&Itemid=8

dla mnie ok ZKS wygląda najbardziej atrakcyjnie..
17-11-2013 12:39
Odpowiedz cytując ten post
Greywolf Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 85
(16-11-2013 21:47 )memento napisał(a):  W Warszawie mamy kilka strzelnicSmile

Małe sprostowanie, na ZKS-ie koszt "wejścia" to 25zł i "siedzieć" można do bólu Smile
17-11-2013 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
memento Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 60
Skąd ja tak zawyżyłem tę cenę to nie wiem Smile
ZKS jest bardzo przyjemny. Mają 25m i 50m.
17-11-2013 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blue Savage
Unregistered

Zgodnie z coroczną tradycją uczestniczyliśmy Turnieju Niepodległościowym w Jaworznie (16.11.2013).
Byli niebiescy i szarzy Smile Trochę "podymiliśmy" wśród szacownego grona wybornych strzelców i przywieźliśmy parę dyplomów (i medali) Smile
[Obrazek: mhkj.jpg]
Greywolf krzesze skałkę Smile
[Obrazek: 7r2t.jpg]

"Dynamiczne" oczekiwanie na konkurencję Marti-Dynamic Smile
[Obrazek: i0xu.jpg]
Dekoracji dokonał sam prezydent Jaworzna Smile
[Obrazek: pnuu.jpg]
[Obrazek: v6c3.jpg]
[Obrazek: lykj.jpg]

Zajęliśmy drugie, trzecie i czwarte miejsce w konkurencji "Miquelet" (wojskowy karabin skałkowy) Smile
[Obrazek: 31u7.jpg]
Jak zawsze była świetna atmosfera i zagraniczni goście. Był też pokaz autentycznej broni z czasów Powstania Styczniowego i oczywiście obiad Smile
Tu więcej zdjęć i filmiki.
https://picasaweb.google.com/11763019846...legOsciowe
17-11-2013 20:35
Jurgen Offline
Administrator
58th NYSV

Liczba postów: 697
Grey - ten szary to taki milicyjny nowojorski z 1861 czy niebieski prany w wybielaczu? Smile
Normalnie mówię Wam.... facet ma typowo jankeski wyraz twarzy Smile
17-11-2013 21:14
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 749
Się działo.
Huk wystrzałów ciągle dudni mi w uszach Smile ... o w mordę zapomniałem wyciągnąć z nich stopery Wink
Gratulacje dla Szarych i Niebieskich snajperów Smile
17-11-2013 22:26
Andrew
Unregistered

Szanowni Panowie,
Serdeczne dzięki za spotkanie, ukłony i wyrazy szczególnej wdzięczności za pomoc na strzelnicy Muszkieterom z Bielawy, Adamowi szczególnie za uzbrojenie i wsparcie. Moje serce popłynie Wink wdzięcznością przy pierwszej okazji Angel Szkoda, że kule zawsze leciały gdzie chiciałyBig Grin
Dobrze było Was znów spotkać!!!
17-11-2013 23:16
Greywolf Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 85
Czekałem na zdjęcia i się doczekałem. Ten dyplom się rzeczywiście przydał w domu, bo początkowo żona była sceptyczna co do mojego "miejsca docelowego", ale podpis prezydenta Jaworzna rozwiał wątpliwości Wink
A na serio to bardzo Wam dziękuję za namowę na przyjazd, szczególnie Adamowi, który użyczył mi "skałki" i "armiego" przez co mogłem, mówiąc żargonem czarnoprochowców, "walnąć" aż trzy konkurencje. Co do wyników, nie były takie jak się spodziewałem, szczególnie ten "miquelet". Jak byłem ze skałką na osi, to byłem przekonany, że znajdę się w kolejnym odcinku strzeleckiej wersji filmu "Piłkarskie (strzeleckie?) jaja" Big Grin Ale cóż, jak się jest dziewiczy w temacie, to tak bywa. Po pierwszym strzale omal się nie nakryłem nogami Wink Ale do tego "prusaka" idealnie pasuje zwyczajowa nazwa "mule kopyto" i nie chodzi tu o kształt kolby Tongue
Reasumując z mojego punktu widzenia, to warto wybierać konkurencje niszowe, bo można załapać się na miejsce tuż za pudłem, bo wynik był ... hm, taki jaki był Big Grin
Ale doświadczenie teraz mi podpowie, żeby skałkę brać na koniec, bo strzelanie nią potem od razu z rewolweru jest raczej nieefektywne Smile
Super było przyjechać i się spotkać. Pobudka o 4 rano i powrót o 21.45 trochę dały mi w kość, ale nie wiem czy bardzie poszkodowany nie jest Andrew, którego prawie zagadałem na śmierć po drodze Tongue
P.S. Właśnie zobaczyłem wyniki i co dziwne, wynik ze swojego "Richiego" miałem taki sam (identyczny) jak w lutym. Czyżby ta strzelnica tak na mnie działała?
18-11-2013 00:46
Blue Savage
Unregistered

(18-11-2013 00:46 )Greywolf napisał(a):  ... Reasumując z mojego punktu widzenia, to warto wybierać konkurencje niszowe, bo można załapać się na miejsce tuż za pudłem, bo wynik był ... hm, taki jaki był Big Grin ...
Może zawody nie miały statutu oficjalnego jakiejś organizacji, ale zawodnicy którzy z nami startowali należą do czołówki Smile
18-11-2013 08:35
Andrew
Unregistered

(18-11-2013 00:46 )Greywolf napisał(a):  Czekałem na zdjęcia i się doczekałem. Ten dyplom się rzeczywiście przydał w domu, bo początkowo żona była sceptyczna co do mojego "miejsca docelowego", ale podpis prezydenta Jaworzna rozwiał wątpliwości Wink
A na serio to bardzo Wam dziękuję za namowę na przyjazd, szczególnie Adamowi, który użyczył mi "skałki" i "armiego" przez co mogłem, mówiąc żargonem czarnoprochowców, "walnąć" aż trzy konkurencje. Co do wyników, nie były takie jak się spodziewałem, szczególnie ten "miquelet". Jak byłem ze skałką na osi, to byłem przekonany, że znajdę się w kolejnym odcinku strzeleckiej wersji filmu "Piłkarskie (strzeleckie?) jaja" Big Grin Ale cóż, jak się jest dziewiczy w temacie, to tak bywa. Po pierwszym strzale omal się nie nakryłem nogami Wink Ale do tego "prusaka" idealnie pasuje zwyczajowa nazwa "mule kopyto" i nie chodzi tu o kształt kolby Tongue
Reasumując z mojego punktu widzenia, to warto wybierać konkurencje niszowe, bo można załapać się na miejsce tuż za pudłem, bo wynik był ... hm, taki jaki był Big Grin
Ale doświadczenie teraz mi podpowie, żeby skałkę brać na koniec, bo strzelanie nią potem od razu z rewolweru jest raczej nieefektywne Smile
Super było przyjechać i się spotkać. Pobudka o 4 rano i powrót o 21.45 trochę dały mi w kość, ale nie wiem czy bardzie poszkodowany nie jest Andrew, którego prawie zagadałem na śmierć po drodze Tongue
P.S. Właśnie zobaczyłem wyniki i co dziwne, wynik ze swojego "Richiego" miałem taki sam (identyczny) jak w lutym. Czyżby ta strzelnica tak na mnie działała?
Greywolf jest dobrzeRolleyes serdeczne dzięki za transport i choć jest Reb Tongue to miło jest posłuchać Twoich opowieści.
Do następnego razu.
18-11-2013 10:44
Smednir Offline
14th Louisiana
14th Louisiana Infantry Regiment

Liczba postów: 75
Gratuluję wyników! Panowie, prezentujecie się znakomicie! Smile
Tak trzymać! Smile

Szkoda, że się rozminęliśmy, ale niestety listopad weekendowo mam dość nabity. Do następnego razu! Smile
18-11-2013 12:11
Northern Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 110
Panowie, gratulacje! Jak zwykle godnie reprezentowaliście grono rekonstruktorów ACW. Tak by the way szkoda że nie wiedziałem o "konwoju" z W-wy, nie wykluczone że bym się wybrał z swoimi dmuchawkami na groch.
18-11-2013 22:17
Brat Szary
Unregistered

U Was dyplomy, u nas sztabki złota Smile. A poważnie, to gratulacje dla miszczów. Wspólne strzelanko, jak najbardziej mile widziane
22-11-2013 01:12
Wald Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 50
A tak z czystej mej ciekawości jaką energię kinetyczną ma pocisk minie, który waży ok 30g ???
01-03-2014 23:33
Blue Savage
Unregistered

Wreszcie pierwszy raz w tym roku udało się nam wyrwać na strzelnicę Big Grin
Pete Gordon zawstydził nas wszystkich zjawiając się w pełnym umundurowaniu Big Grin
[Obrazek: IMG_2518.jpg]

Yankes wyciągnął skądś Mississippi i zaczął go testować Big Grin
[Obrazek: IMG_2516.jpg]

A ja wreszcie mogłem (czekał pół roku) przetestować Vereinsgewehr 1857. Tradycyjnie przyrządy celownicze do poprawki (okazało się, że muszę celować w trójkę na siódmej) i wynik tylko marne 86 punktów Big Grin
[Obrazek: IMG_2517.jpg]

Przy okazji "rozdziewiczyłem" Brown Bess rok prod. 1978 Big Grin I chyba będzie jeździł do Jaworzna Big Grin
[Obrazek: IMG_2519.jpg]

A na koniec armia Unii mogła przetestować nowocześniejszą broń, która robiła w tarczy dziwnie małe otworki Wink
[Obrazek: IMG_2522.jpg]

Kto zgadnie co to za karabin ?
26-04-2014 19:39
legionista Offline
Forumowicz

Liczba postów: 75
SWT - Самозарядная винтовка Токарева– karabin samopowtarzalny Tokariewa przyjęty na uzbrojenie w 1938 modernizowany w 1940 i to pewnie jest SWT-40
26-04-2014 20:22
Andrew
Unregistered

(26-04-2014 20:22 )legionista napisał(a):  SWT - Самозарядная винтовка Токарева– karabin samopowtarzalny Tokariewa przyjęty na uzbrojenie w 1938 modernizowany w 1940 i to pewnie jest SWT-40

Kurcze u Was słonko a u nas cały dzień leje...moja wątroba tego dłużej nie zniesie Big Grin
Jak zwykle gratuluję i zazdraszczam...
Angry
26-04-2014 21:07
yankes62 Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 450
Kolega Pete , wprawił nas w Duże zakłopotanie. Jego mundur przyciągał uwagę . Big Grin
Około 11 zjawili się myśliwi (testowali nowe pociski do mordowania zwierzaczków )
Strzelnica jest w starym wyrobisku. Z góry dało się słyszeć O jankes. Wojna Secesyjna i tym podobne. Faktem jest że dzięki swemu "wdzianku"
za free mógł postrzelać z AK 47 Tongue
Co do wyników Blue . Nie chcę się wypowiadać. Jednym zdaniem . Trafił swój na swego.Oczywiście mówię tu o strzelcu i jego karabinie. Angry
Resztę "teorii spiskowej" rozwinę przy ognisku Big Grin
Dzięki za mile spędzony czas.Smile
26-04-2014 21:10
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 749
Po dłuuuuugiej przerwie jesienno-zimowej wreszcie mogłem rozgrzać lufę swego springfierlda Big Grin, strzelanie w doborowym towarzystwie spotęgowała możliwość przetestowania SWT i poczciwego kałacha Big Grin, z obydwu giwer strzelałem po raz pierwszy w życiu.
Może na polu walki strzelanie seriami jest przydatne Wink, ale cała zabawa polega na tym, by przy ładowaniu karabinu ubrudzić sobie ręce i nawdychać się zdrowotnych oparów spalonego czarnego prochu Big Grin
Kto potrzebuje takich inhalacji powinien za niespełna dwa tygodnie stawić się na "leczenie" do Bronówka Big Grin
26-04-2014 22:29
Odpowiedz