Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekcja żywej historii w PZSP-G w Świebodzicach 22.04.2016r.
Autor Wiadomość
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 746
Lekcja żywej historii w PZSP-G w Świebodzicach 22.04.2016r.
W piątek 22 kwietnia 2016r. miałem zaszczyt i przyjemność gościć w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnym w Świebodzicach, do którego zaprosili mnie członkowie Bractwa Rycerskiego.
W trakcie spotkania, zgromadzonej młodzieży oraz ciału pedagogicznemu pokrótce przedstawiłem zarys historii wojny secesyjnej oraz zaprezentowałem sylwetkę żołnierza piechoty, broń, którą się posługiwał i przedmioty, które miały ułatwić i umilić ciężkie wojenne chwile.
Na zakończenie spotkania uczestnicy żywej lekcji stanęli w szranki w krótkim teście wiedzy o wojnie secesyjnej, który wygrał Mateusz Ławiński. Big Grin
Dla mnie wygranymi są wszyscy, którzy wykazali się chęcią poznania nieznanej historii zmagań tysięcy ludzi, którzy dla obrony swoich przekonań stanęli w szeregach armii Unii i Konfederacji, w tym i Polaków, zmuszonych różnymi okolicznościami wyjechać z rodzinnych stron, by szukać swojego szczęścia w dalekich, nieznanych miejscach.
Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!!!Big Grin

http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastro...ii-na-zywo
24-04-2016 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blue Savage
Unregistered

RE: Lekcja żywej historii w PZSP-G w Świebodzicach 22.04.2016r.
Gratulacje Smile
25-04-2016 16:07
Odpowiedz cytując ten post
legionista Offline
Forumowicz

Liczba postów: 75
Kawał dobrej, edukacyjnej roboty.
25-04-2016 20:26
yankes62 Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 449
Pete.Moje uznanie. Czy Ty aby nie pominąłeś się z powołaniem. Powinieneś zostać belfrem albo księdzem. Obie te profesje wiążą się z obcowaniem z dziećmi.Chociaż każda znaczy co innego Tongue
Szacunek za to co robisz.Smile
25-04-2016 21:53
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 746
Dzięki za słowa uznania Big Grin
Najfajniejsze w tym było żywe zainteresowanie młodzieży, co znaczy, że w tunelu jest światełko i to bardzo jasne Big Grin

PS.
Powiem Wam w sekrecie, że swego czasu miałem zamiar studiować historię, ale odwiodło mnie od tego pytanie: "Z czego ja będę żył???" Wink
26-04-2016 07:42
Bob
Unregistered

Dobra robota.
26-04-2016 09:16
Andrew
Unregistered

(24-04-2016 22:27 )Pete Gordon napisał(a):  W piątek 22 kwietnia 2016r. miałem zaszczyt i przyjemność gościć w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnym w Świebodzicach, do którego zaprosili mnie członkowie Bractwa Rycerskiego.
W trakcie spotkania, zgromadzonej młodzieży oraz ciału pedagogicznemu pokrótce przedstawiłem zarys historii wojny secesyjnej oraz zaprezentowałem sylwetkę żołnierza piechoty, broń, którą się posługiwał i przedmioty, które miały ułatwić i umilić ciężkie wojenne chwile.
Na zakończenie spotkania uczestnicy żywej lekcji stanęli w szranki w krótkim teście wiedzy o wojnie secesyjnej, który wygrał Mateusz Ławiński. Big Grin
Dla mnie wygranymi są wszyscy, którzy wykazali się chęcią poznania nieznanej historii zmagań tysięcy ludzi, którzy dla obrony swoich przekonań stanęli w szeregach armii Unii i Konfederacji, w tym i Polaków, zmuszonych różnymi okolicznościami wyjechać z rodzinnych stron, by szukać swojego szczęścia w dalekich, nieznanych miejscach.
Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!!!Big Grin

http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastro...ii-na-zywo

Angel
Szacun Kameraden
27-04-2016 19:44
Odpowiedz