Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekonstrukcja skrzynki na amunicję Sharps - Watervliet Arsenal
Autor Wiadomość
killerx Offline
Forumowicz

Liczba postów: 12
Rekonstrukcja skrzynki na amunicję Sharps - Watervliet Arsenal
Przeniesione z forum 14LV

Po kilkunastu perypetiach skończyłem robić skrzynkę amunicyjną do sharpsa.

[Obrazek: ig5w.jpg]

[Obrazek: jkac.jpg]

Czcionka to klasyczy opensurcowy STEMP jednak lekko ją wydłużyłem (+10 % w górę) i niestety ciut przesadziłem ze skalą .. trzeba było dać wysokość 1,8 i 2,0 a ja dałem 2,0 i 2,5
Patrzyłem na czcionkę jaka była na stronie, delikatnie się różni .. np 8 i prę liter ale moim zdaniem może być...
Poszedłem do agencji reklamowej i wycieli mi folię na wszystkie napisy za całe 10 zł. Odklejasz naklejasz i wacik z farbą (UWAGA BARDZO DOBRZE DOCIŚNIJ KRAWĘDZIE LITER jeśli nie dociśniesz zasysa lakier .. to chyba zjawisko ciśnienia osmotycznego czy kapilarnego..... jakoś tak i uwaga dobrze zeszlifuj i zalakieruj cięcia w poprzek słojów bo też zaciąga)

Co do koloru zielonego .. wg opisu olive or dark olive ...
Nie mogłem dorwać khakiego .. miałem jakąś resztkę zielonej farby takiej do drewna bazującej na lace rozcieńczanej benzyną lakową.. super UPIERDLIWY ZIELONY KOLOR dolałem czarnej farby ftalowej do metalu rozcieńczanej naftą i całą tubkę barwnika zółtego do farb kredowych a potem trochu czerwonego barwnika..tak 1/2 ,potem dodałem trochu białego chammeraida i szarego chlorokałczukowego lakieru..
Jednym słowem zmieszałem to co miałem , trzeba było z 5 minut trząchać by się dobrze zmiksowało i o dziwo wyszedł bardzo fajny ciemny zielony kolor wojskowy .. ciut ciemniejszy od koloru szkrzynki amunicyjnej na granaty do rgppanc z 62r. Wg mojej oceny można to nazwać ciemną oliwką.
Co ciekawe po tygodniu sprawia wrażenie jak by jeszcze nie do końca wysechł... choć nie brudzi... ale jestem zadowolony z konsystencji lakieru bo tworzy warstwę na drewnie .

Dla porównania ta ze sklepu:

http://charliesboatworks.com/breechloadi...mmobox.htm

PS a jest oparta o lufę działa.... jakie lada chwila będzie gotowe...
06-11-2013 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blue Savage
Unregistered

RE: Rekonstrukcja skrzynki na amunicję Sharps - Watervliet Arsenal
Skrzynka jest wielce interesująca Smile
07-11-2013 10:59
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz