Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
figurki
Autor Wiadomość
Natał Offline
Forumowicz

Liczba postów: 6
figurki
Witam ponoć ktoś u was w grupie maluje figurki można wiedzieć kto i jaki okres , czy gra , czy tylko zbiera ? Ja maluje figurki 28 mm Napoleonkę obecnie . Mam zamiar nimi grac w system figurkowy tego okresu . Zebrało sie nas 4-5 i mamy rok na pomalowanie kilku batalionów . Figurki są moja druga pasja mam tego sporo od 15 mm do 35 mm . Jeśli można to dam tu fotki swoich wypocin Big Grin. I proszę o zgłoszenie sie tych co tez malują .

Załączone pliki Miniatury

23-11-2013 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blue Savage
Unregistered

RE: figurki
Ponoć to mało powiedziane. Mamy w grupie dwóch fachowców od "figurek" Big Grin
Są nimi Rafii Blue i Paul Yank Big Grin
23-11-2013 18:52
Odpowiedz cytując ten post
Jurgen Offline
Administrator
58th NYSV

Liczba postów: 697
Rafał jakoś na forum nie dołączył na razie...
23-11-2013 19:48
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 746
Natał super, że zacząłeś ten wątek.
Właśnie przymierzam się do malowania dioramy z figurkami. Zaopatrzyłem się w dwa zestawy figurek Italierii 1:72 (piechota Unii i Konfederacji), które mają wysokość ok. 26 mm, więc są podobne do tego co do tej pory malowałeś.
W związku z tym mam do Ciebie pytanie: jakich pędzelków używasz do malowania takich figurek? Chodzi mi o to jaki mają rozmiar i z jakiego materiału są wykonane?
Będę wdzięczny za infoBig Grin

(23-11-2013 15:33 )Natał napisał(a):  Witam ponoć ktoś u was w grupie maluje figurki można wiedzieć kto i jaki okres , czy gra , czy tylko zbiera ? Ja maluje figurki 28 mm Napoleonkę obecnie . Mam zamiar nimi grac w system figurkowy tego okresu . Zebrało sie nas 4-5 i mamy rok na pomalowanie kilku batalionów . Figurki są moja druga pasja mam tego sporo od 15 mm do 35 mm . Jeśli można to dam tu fotki swoich wypocin Big Grin. I proszę o zgłoszenie sie tych co tez malują .

Figurki wyglądają zajefajnieBig Grin
23-11-2013 21:24
Natał Offline
Forumowicz

Liczba postów: 6
Stary od rozmiaru 0 do 000 maluje . Rozmiar 1 i 2 to do podkładowania lub malowania technika suchego pędzla . Dobre ma Italieri pędzelki mogę polecić je spokojnie ceny od 5 zł do 8-9 zł za szt . Sprawdzają sie . A wykonane są ponoć z włosia lisa lub wiewiórek Big Grin . Ps no to spoko będzie z kim tu sie wiedza wymienić a może i zagrać kiedyś . Jak będę miał więcej fotek zapodam je tu chętnie bo widzę ze sie podobają .
23-11-2013 23:45
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Fajnie by było pokazać jakąś fajną dioramę ACW "made in Poland". Big Grin
24-11-2013 01:40
Paul Yank Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 169
Chętnie pomogę. Ale trzeba też przedstawić pomysł Rafiemu na pewno coś dobrego doradzi. Ja poza okresem napoleońskim preferuje figurki 15 mm. Metalowe rzecz jasna z uwagi na ,,głębie" postaci.
Proponuje wstrzymać się z wyborem skali do momentu wypracowania konsensusu (trudne słowo) Wink
25-11-2013 09:22
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Ja jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie. Jako łepek malowałem modele samolotów i czołgów, ale nie figurek.
Wczoraj zrobiłem pierwsze podejście do malowania figurek konfederatów w skali 1:72 i kur by zapiał ręce mi się trzęsą. Nie wiem, czy to malowanie czy brak alkoholu we krwi był tego powodem. ;-)
25-11-2013 09:49
Smednir Offline
14th Louisiana
14th Louisiana Infantry Regiment

Liczba postów: 75
W skali 25-28mm mam ok 250 Konfederatów (metale) i nieokreśloną liczbę Jankesów, głównie od Old Glory, Foundry i Perry Miniatures.

Co do Italiery i 1:72, mam ok 30 pudełek. Ale niestety kurzą się z braku czasu.
Z Epoki Napoleońskiej w wiadomej skali Wink mam kilka batalionów Brunszwiku. Też się kurzą, i chyba oddam je Szkockiemu. Huh
25-11-2013 14:32
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

(25-11-2013 14:32 )Smednir napisał(a):  W skali 25-28mm mam ok 250 Konfederatów (metale) i nieokreśloną liczbę Jankesów, głównie od Old Glory, Foundry i Perry Miniatures.

Co do Italiery i 1:72, mam ok 30 pudełek. Ale niestety kurzą się z braku czasu.
Z Epoki Napoleońskiej w wiadomej skali Wink mam kilka batalionów Brunszwiku. Też się kurzą, i chyba oddam je Szkockiemu. Huh

Że ja wcześniej nie wiedziałem o takim konfederackim skarbcu, a tak kombinowałem i przepłacałem za zakupy w sklepach internetowych.
Mądry Jankes po szkodzieWink
25-11-2013 14:46
Smednir Offline
14th Louisiana

Pete, jestesmy w kontakcie.
Przy najbliższej okazji przywiozę garść 28mm Jankesów i Konfederatów, to pogadamy Smile
26-11-2013 11:26
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

(26-11-2013 11:26 )Smednir napisał(a):  Pete, jestesmy w kontakcie.
Przy najbliższej okazji przywiozę garść 28mm Jankesów i Konfederatów, to pogadamy Smile

Byłoby fajnie z Twojej stronyBig Grin
26-11-2013 11:39
Smednir Offline
14th Louisiana

Niestety ostrzegam że są niepomalowani Sad
Kiedy mam moc przerobową, maluję pniaczki (czyt. dwarfy) Wink
29-11-2013 12:51
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

(29-11-2013 12:51 )Smednir napisał(a):  Niestety ostrzegam że są niepomalowani Sad
Kiedy mam moc przerobową, maluję pniaczki (czyt. dwarfy) Wink

Noł problem. Cała zabawa w tym, by się zmierzyć z samym sobą w czasie ich malowaniaWink
29-11-2013 21:33
McCiawell Offline
Forumowicz

Liczba postów: 21
Co do figurek to ja tylko w wielkości 1 : 72, obecnie maluję z doskoku Italieri Konfederatów, do obsady pociągu hm... pancernego tudzież do eskorty "CSS Hunley" (mam tylko okręt podwodny na platformach plus parowóz a zdałoby się ze dwa wagony żołnierzy....) W ramach zabawy z systemem "Umbra Turris" jednego krasnoluda wzorem prac Smednira Wink przerobię na Konfederata albo Unionistę ;D ale to nie ten system zatem może nie odbiegajmy od tematu Wink
Proponuję podać namiar na materiały dotyczące owej gry figurowej, byśmy mogli zapoznać się z zasadami, tudzież wiedzieli ile figurek potrzeba do przeprowadzenia rozgrywki. Na ile znam systemy figurkowe (głównie fantasy) to pozwalają zarówno na skirmisze z udziałem 10-15 figurek jak i takie, ze bez paru kompanii to ani rusz.... Fachowcem nie jestem, dlatego proszę bardziej obeznanych kolegów o zabranie głosu Wink
30-11-2013 15:46
Smednir Offline
14th Louisiana

No tak, Umbra Turris również przykuł moją uwagę.
Zresztą będac na Falkonie spotkałem ludzi robiących do niego modele. Mistrzostwo świata. Mogliby konkurować z Reaperem Miniatures.

A tego krasnoluda, to na Konfederata proszę Wink
Zresztą sam mam kilku krasnoludzko-konfederackich chorążychSmile. Niestety regimentu thunderersów nie udało mi się (jeszcze) pomalować.

A specjalistą od gier "skirmiszowych" jest Haze Wink
02-12-2013 14:51
Wielebny Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 22
No to skoro w wątku padło słowo "skirmisz" to wedle tradycji - polecam.

Jak ktoś zna Stary Świat to będzie miał łatwiej, akcja dzieje się tuż po najeździe Archaona itd itd itd .... A polecam bo same plusy ... znane klimaty, mała ilość figurek ogólnie dostępnych, system rozwijający się i najważniejsze - jest w nim kampania, czyli coś co my karmieni mlekiem starych jedynie słusznych RPGów - lubimy.
Do pobrania
http://warheim.blogspot.com/p/download.html

Na dniach dostępna będzie wersja 016 podręcznika

Co do zgłaszania się osób malujących ... zgłoszę i się .... wrzucając linka do bloga, którym się bawię (ostatnio mało ku temu czasu, ale zmieni się, blogruszy z kopyta - kiedyś)

http://2k6wielebnyrafael.blogspot.com/
03-12-2013 19:27
Smednir Offline
14th Louisiana

Wielebny, dzięki za linki! Smile
A Stary Świat znam od baaaardzo dawna.
W swoim czasie bardzo intensywnie z grupką "pniaczków" biegałem po Mordheim (przy niemałym wsparciu TownCryer'ów).

Polecam blog myślę, że znanego Ci Artura Marciniaka:
http://miniwojna.blogspot.co.uk/
05-12-2013 12:07
Wielebny Offline
Lafayette RC
Lafayette RC

Liczba postów: 22
Ano mam cały pakiet Town Cryer ... świetny klimat. Także jedną z band mam kurdupli, małżonka też ma swoje kurduple Smile

Gdyby ktoś zainteresowany Warheim Fantasy Skirmish, a naturalna nieśmiałość blokuje by zapytać, a nie wie z czy to się je - to można sobie krótko pobudzić wyobraźnie dwiema świeżymi topicami "o pierwszych krokach"

cz1
http://quidamcorvus.blogspot.com/2013/12...esc-1.html

cz2
http://quidamcorvus.blogspot.com/2013/12...esc-2.html
05-12-2013 20:57
Smednir Offline
14th Louisiana

Noszę się zamiarem druku podręcznika podstawowego (choc nie wiem czy są jakies inne?). Czy wiesz moze kiedy będzie najnowszy update?

Muszę szczerze przyznać, że kopa porządnej roboty! Gratuluję!
06-12-2013 14:40
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Moje forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS