Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizytówka 58th NYSV
Autor Wiadomość
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 747
Wizytówka 58th NYSV
Panowie!

Poniżej załączam trzy projekty proponowanych przeze mnie wizytówek dla naszej grupy rekonstrukcyjnej.
Przyjrzyjcie się temu proszę i oceńcie, którą z nich można by było przeznaczyć do druku.
Oczywiście wybrana wizytówka była by do dyspozycji każdego z członków naszej grupy rekonstrukcyjnej, można by je było rozdawać na różnych imprezach i zainteresowanym potencjalnym ochotnikom.
Czekam na Wasze opinie i wybór jednej z trzech propozycji.

PS.
1. Jeśli macie jakieś uwagi i/lub propozycje zmian w w zaprezentowanych przeze mnie projektach, to proszę o sygnały.
2. Jeśli macie jakieś inne propozycje, to mam nadzieję, że nie będziecie ich trzymać w ukryciu Big Grin .
3. Może wskazanym byłoby przygotowanie ulotki, coś w kształcie tej jaką swego czasu posługiwała się 14-stka.
28-01-2018 03:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

RE: Wizytówka 58th NYSV
Panowie, w związku z brakiem komentarzy mam rozumieć, że:
1. Temat Was nie interesuje*; Huh
2. Nie macie zdania, bo przedstawione propozycje są do bani*; Confused
3. Przygotowujecie swoje propozycje*. Big Grin

*) niepotrzebne skreślić
31-01-2018 13:27
Conor Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 40
Dopiero tutaj dotarłem. W mojej opinii nazwa grupy powinna być umieszczona poziomo od jednego krańca wizytówki do drugiego, tak aby zajeła nie więcej niż 2 linijki.

Edit: Do tego celu najlepiej nadawałby się wzór pierwszy, ale zamiast umieszczania rysunków moglibyśmy dodać jakieś nasze zdjęcie z akcji. Może fragment bitwy pod Antietam z zeszłego roku (myślę o szarży na most)?
04-02-2018 18:00
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

OK Big Grin
Spróbujemy i zobaczymy jak to wyjdzie
Wyniki niedługo zamieszczę do wgląduBig Grin
04-02-2018 20:33
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Wedle zapowiedzi przedstawiam czwartą propozycję wizytówki, wraz z trzema poprzednimi.
Czekam na Wasze opinie i wybór jednej z zaproponowanych przeze mnie wizytówek, która pójdzie do druku.
Chyba, że macie swoje propozycje godne uwagi, to proszę o ich zamieszczenie w niniejszym wątku.
Wówczas i wybór będzie większy i zarazem trudniejszy? Big Grin

16-02-2018 19:04
legionista Offline
Forumowicz

Liczba postów: 75
Jeśli mogę, to nr 4, ale ....
1. Wizytówka dwustronna - z drugiej "reklama" 9 Roty
2. e-mail i telefon kontaktowy, szybki informacja o kontakcie jest pewniejsza niż liczenie, że ktoś poświęci czas na wyszukiwanie jakiegokolwiek kontaktu do grupy w sieci.
16-02-2018 19:26
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Ok.
Biorąc pod uwagę małe rozmiary wizytówki (ok. 5 cm x 9 cm), to ewentualne dane kontaktowe, tj. e-maile i telefony umieściłbym na rewersie, bo techniczne na jednej stronie się to nie zmieści.
W związku z tym dla 9 Roty musiałaby powstać osobna wizytówka.
16-02-2018 19:37
Northern Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 110
Propozycja nr 4. Fotka przypomina o naszych maksymalnych "możliwościach kadrowych" :-)
16-02-2018 21:57
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Tym razem czekam na Wasze oceny i propozycje co do łącznej wizytówki dla 58-go i do 9 Roty

03-03-2018 22:53
Blue Savage Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 77
Daj trochę czasu do namysłu Smile
04-03-2018 22:20
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Dzięki uprzejmości Walta możliwe będzie przygotowanie w formie magnesu lub naklejki niżej ukazanego projektu flagi, wzorowanego na fladze używanej w latach 1863-1865.
Nie wiemy, jak wyglądała flaga 58-go regimentu, ale mam nadzieję, że zaproponowany wzór nie zawstydziłby walczących pod nią Żołnierzy.

Mam do Was prośbę, jeśli macie uwagi co do zaproponowanego wzoru, to zamieśćcie je w tym wątku do najbliższego piątku (09.03.br).

Walt potrzebuje również informacji ile miałby przygotować magnesów lub naklejek z tą flagą.

Więc również w tym wątku zgłaszajcie chęć pozyskania takiego magnesu lub naklejki.

Wymiar magnesu (lub naklejki) to 19cm x 10 cm, a wykonanie umożliwi mocowanie go np. do blachy samochodu, tak jak to było w przypadku wcześniej przygotowanego przez Walta magnesu z wizerunkiem flankiera 58-go regimentu.
06-03-2018 22:43
Rem Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 71
A jaka jest rola Tej naklejki czy magnesu?
Co do wizytówki to naprawdę gdybyście prowadzili działalność gospodarcza czyli firmę to chcielibyście mieć taka wizytówkę?Może po prostu wpisać w google hasło wizytówka i zobaczyć jak poprawnie powinna być zaprojektowana.
07-03-2018 08:51
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Rolą magnesu lub naklejki umieszczonej np. na aucie jest zaakcentowanie i pokazanie wszystkim dookoła, że mają do czynienia z kimś kto nie mieści się w kategorii "zdrowy na umyśle" Big Grin
07-03-2018 15:17
Walter White Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 5
Rola, funkcja tej naklejki jest taka, jak uganianie się po polu w mundurze żołnierza z wojny secesyjnej, czyli żadna. To ma sprawiać frajdę. Wożenie jej nie jest obowiązkowe. Pete miał pomysł, zrobił bardzo fajny projekt i ja z radością zaopatrzę swój samochód w taką naklejkę.
07-03-2018 16:28
Rem Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Co do magnesu to rozumiem,lub staram się zrozumieć.Tym bardziej że moja żona nagminnie kupuje pełno przedmiotów których rola jest żadna ,wiec zakładam ze tak ma być.

Natomiast co do wizytówki to chyba jakąś role mają spełniać?Pierwszy raz widzę wizytówkę bez nr telefonu.
07-03-2018 16:57
Blue Savage Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 77
Ważną rzeczą jest, aby napisy były czytelne. Jeśli będą "maciupkie", nikt ich nie odczyta.
Co do flagi, fajna, ale większość nowojorskich regimentów piechoty miała sztandary z gwiazdkami w pięciu liniach. Takiej formy kołowej nie widziałem. Większość miała markery jak nasz.
https://dmna.ny.gov/historic/reghist/civil/infantry/
07-03-2018 21:14
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Marker już mamy na magnesie i wygląda cool Big Grin, ale to nie to samo co sztandar/flaga, która w tym przypadku nie pozostawia większych wątpliwości, że temat dotyczy USA.
Nie mamy wizerunku flagi używanej przez 58-my regiment, więc zastosowałem trochę licentia poetica i w oparciu o flagę używaną w latach 1863-1865 przygotowałem projekt przedstawiony Wam wyżej.
Wielkość produktu sprawia, że i zawarte na nim napisy nie będą wielkie i nie zapewnią przekazu, który zapewniłby billboard, ale w tym przypadku poszedłem na pewien kompromis.
07-03-2018 22:46
Pete Gordon Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Remi, co do wizytówki nic nie stoi na przeszkodzie byś przygotował jakiś swój projekt, a jeśli będzie bardziej wpadający w oko i lepszy graficznie niż moje wypociny (co raczej nie będzie trudne Wink ), to sam Ci przyklasnę Big Grin
07-03-2018 22:53
Rem Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Wizytówka to nie samochodzik, który ma wpadać w oko, tylko element do nawiązywania kontaktów. Może mi ktoś wytłumaczy jak w dzisiejszych czasach, wizytówka może być pozbawiona nr telefonu? Na coś takiego szkoda prądu.

Ogólnie jest to już przeżytek, bo prawdziwą wizytówką jest internet. Tutaj natomiast nie istniejemy, bo nikt normalny szukający kontaktu znani nie wpadnie na to, by wpisać 58th NYSV w wyszukiwarkę Google. Inne słowa kluczowe, jakie wpisuje przekierowuje nas na stronę ,,Do broni'', a tam miłośnikowi ACW ukaże się baba koszuli nocnej na koniu.

Można zobaczyć:
http://58th.dobroni.pl/media/aktualnosci...k,391.html

Ucieknie z tej strony po 2 sekundach.

Do tego, jeżeli na wizytówce pojawia się strona Facebooka to radze na nią wejść i zobaczyć co zawiera, zanim się ją w pisuje na wizytówce. Nie ma tam praktycznie nic, czyli potencjalny zainteresowany dostanie komunikat, iż już dawno wymarliśmy, lub jesteśmy bardzo mało aktywni, bo dzisiejszych czasach jak cię nie ma na Facebooku, to nie żyjesz. Taka informacja nam bardziej zaszkodzi, niż pomoże. I nieważne co o tym sądzicie. Tak jest i tyle. Z koniem nie ma co się kopać.

Trochę lepiej wygląda Facebook z 9 rota, bo jest aktualizowany.

Ludzie, którzy wykorzystują wizytówki E-maile, a nie posługują się telefonami czy reklamą ogólnodostępną w postaci elektronicznych środków przekazu wyginą jak dinozaury.

Powinniśmy zrobić wszystko by być jak najbardziej dostępni na internecie, czyli po wpisaniu podstawowych słów kluczowych powinna się ukazać nasza strona i jeżeli nie możemy tego zrobić z naszą aktualna stroną, bo ktoś, kto ją zakładał, nie miał pojęcia lub nie chciał jej zrobić ogólnodostępnej, to trzeba zadbać o tych, które istnieją, czyli np. do broni.

Sam nie pamiętam by w ciągu ostatnich 10 lat, szukałbym kogoś, wykorzystując wizytówkę. Wpisuje w Google tzw. słowa kluczowe i czekam, aż się wyświetli strona. Nie wyświetla się, znaczy kogoś, nie ma, nie istnieje lub się ukrywa. A mam takie wrażenie jakbyśmy się ukrywali.
08-03-2018 12:07
Conor Offline
New York Volunteer
58th NYSV

Liczba postów: 40
Co do magnesu to dodałbym do niego napisis "Polish Legion" :-)
09-03-2018 13:52
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Moje forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS